Kim jesteśmy?
Jesteśmy filią Philip Morris International, zbiorczej grupy przedsiębiorstw Wszystkie filie grupy wymieniono tutaj wraz z danymi kontaktowymi inspektora ochrony danych w stosownych przypadkach. Skorzystaj z tych danych, jeśli chcesz się z nami skontaktować. Nasze dane (nazwa, adres itp.) zostały przekazane Ci oddzielnie w momencie gromadzenia informacji na Twój temat (albo w celu potwierdzenia ich gromadzenia), na przykład w powiadomieniu w aplikacji albo witrynie internetowej czy też w wiadomości e-mail, zawierających łącze do tej informacji.
W jaki sposób gromadzimy informacje na Twój temat?
W celu zapewnienia skutecznego procesu rekrutacji gromadzimy różne rodzaje danych osobowych na Twój temat w następujący sposób.
- Możesz przekazywać nam informacje bezpośrednio (np. zakładając konto, tworząc profil kandydata, składając podanie o pracę, biorąc udział w rozmowie kwalifikacyjnej, rozwiązując test / biorąc udział w ocenie, wysyłając wiadomość e-mail lub dzwoniąc do nas).
- Możemy gromadzić informacje automatycznie podczas korzystania przez Ciebie z naszych systemów albo w ramach naszej komunikacji z Tobą (np. podczas korzystania przez Ciebie z aplikacji albo witryny PMI albo w przypadku korzystania przez nas z odpowiednich technologii, aby monitorować, kiedy otrzymujesz albo otwierasz wiadomości e-mail, albo otrzymujesz wiadomości SMS).
- Możemy również pozyskiwać informacje od podmiotów zewnętrznych [np. agencji rekrutacyjnych, osób udzielających referencji (o ile zezwalają na to przepisy prawa), usługodawców przeprowadzających testy/ocenę, usługodawców przeprowadzających weryfikację danych oraz z ogólnodostępnych źródeł informacji, w tym z witryny internetowej firmy, przez przeszukiwanie Internetu lub przeglądanie platform społecznościowych, np. LinkedIn].
W niniejszej informacji wskazujemy wszystkie metody, za pomocą których kontaktujesz się z nami, a które określamy mianem „punktów kontaktu z PMI”. Punkty kontaktu z PMI to zarówno kanały fizyczne (na przykład biura i organizowane wydarzenia), jak i cyfrowe (na przykład korzystanie z aplikacji i witryn internetowych).
Jakie informacje na Twój temat gromadzimy?
Możemy gromadzić różne informacje na Twój temat (w zakresie dozwolonym przez prawo):
- informacje niezbędne do utrzymywania naszej relacji i zarządzania nią (w tym – o ile wyrazimy na to zgodę – zwrotu niektórych wydatków związanych z udziałem w rozmowie kwalifikacyjnej) oraz prowadzenia naszej działalności, w tym realizacji naszych zobowiązań prawnych i regulacyjnych (np. sprawdzania Twojej tożsamości, prawa do podjęcia pracy, szczegółów zgłoszenia oraz, gdy zezwalają na to przepisy prawa, Twojej zdatności do pracy na danym stanowisku poprzez weryfikację danych);
- informacje, które przekazujesz nam w profilu kandydata, zgłoszeniu na stanowisko, formularzach lub ankietach;
- informacje potrzebne do oceny Twojej zdatności na dane stanowisko, wstępnego wyboru i selekcji kandydatów;
- informacje na temat Twoich wizyt w naszych biurach i obecności podczas wydarzeń;
- w stosownych przypadkach – informacje potrzebnych do przedstawienia oferty pracy i wprowadzenia na nowe stanowisko (sporządzenie oferty pracy i umowy zatrudnienia, przekazanie informacji o świadczeniach dodatkowych, zagwarantowanie dostępu do świadczeń w momencie dołączenia do firmy oraz dostępu do systemów);
- informacje zgromadzone w ramach naszego monitorowania i ciągłego doskonalenia procesu rekrutacji;
- informacje, które przekazujesz nam podczas inicjowanych przez Ciebie rozmów telefonicznych lub w ramach wysyłanych wiadomości e-mail;
- informacje na temat Twoich preferencji, zainteresowań i ambicji zawodowych (w tym informacje, które wywnioskujemy na podstawie innych informacji, na przykład danych statystycznych);
- informacje zgromadzone w ramach analityki biznesowej i doskonalenia działalności;
- dane statystyczne na Twój temat (na przykład dane statystyczne na temat osób z określonych obszarów geograficznych).
W jakich celach wykorzystujemy informacje na Twój temat i jaka jest do tego podstawa prawna?
W tej części opisujemy cele, dla których wykorzystujemy dane osobowe Ta informacja ma charakter globalny i w przypadkach, gdy prawo danego kraju ogranicza albo zakazuje pewnych działań opisanych w niniejszej informacji, nie będziemy wykorzystywać dotyczących Ciebie informacji do tych celów w tym kraju.
Z zastrzeżeniem powyższego możemy wykorzystywać informacje na Twój temat w następujących celach:
- sprawdzanie tożsamości, zdatności na dane stanowisko i prawa do podjęcia pracy;
- weryfikacja historii zatrudnienia, kwalifikacji, doświadczenia i referencji;
- w przypadkach dozwolonych przepisami prawa – weryfikacja kandydata i jego danych;
- przeprowadzenie rekrutacji i selekcji, w tym poprzez rozmowy kwalifikacyjne, oceny i profilowanie psychometryczne, kwalifikację wstępną, przedstawienie oferty pracy i świadczeń dodatkowych (w stosownych przypadkach);
- administracja biznesowa, w tym obowiązek prowadzenia dokumentacji;
- w stosownych przypadkach – administrowanie zwrotem kosztów związanych z udziałem w rozmowie kwalifikacyjnej;
- w stosowanych przypadkach – administracja i zarządzanie przed zatrudnieniem, w tym przygotowanie dokumentów związanych z umową i innych, zapisywanie świadczeń, zapewnienie dostępu do systemów i budynku;
- monitorowanie procesu rekrutacji;
- do celów analityki biznesowej i doskonalenia działalności, w tym na potrzeby procesu rekrutacji, wydarzeń, cyfrowych punktów kontaktu z PMI, systemów i urządzeń PMI oraz na potrzeby informacji przedstawianych przez nas (albo przez nasze filie) kandydatom do pracy.
Podstawy prawne naszego wykorzystania informacji o Tobie mogą być następujące (objaśniamy je szczegółowo w dziale „dowiedz się więcej”):
- zachowanie zgodności z przepisami prawa, którym podlegamy;
- podjęcie kroków na Twoje żądanie przed zawarciem umowy;
- prawnie uzasadniony interes biznesowy, wobec którego nie jest nadrzędny Twój interes w postaci ochrony informacji;
- w przypadku niewystępowania żadnej z powyższych okoliczności, albo gdy jest to wymagane przepisami prawa – Twoja zgoda (o którą zwrócimy się przed rozpoczęciem przetwarzania informacji).
Czy wykorzystujemy sztuczną inteligencję lub podejmujemy zautomatyzowane decyzje?
Podczas procesu rekrutacji możemy korzystać z następujących funkcji sztucznej inteligencji.
Nasz portal dla kandydatów ma wbudowaną sztuczną inteligencję, która zawiera szereg funkcji, w tym spersonalizowane rekomendacje dotyczące pracy w oparciu o Twoją lokalizację, doświadczenie i preferencje.
Portal dla kandydatów jest również wyposażony w funkcję chatbota, która odpowiada na najczęściej zadawane pytania i pomaga poruszać się po portalu, pomagając w poszukiwaniu pracy, ułatwiając wysyłanie aplikacji i budowanie profilu po podaniu informacji o sobie (takich jak nazwa aktualnie zajmowanego stanowiska, preferowana lokalizacja lub CV) bezpośrednio za pośrednictwem chatbota.
Ponadto portal dla kandydatów posiada funkcję, która ocenia zgłoszenia każdego kandydata, podobnie jak rekruter przegląda dokumenty pisemne dostarczone w ramach procesu rekrutacji i ocenia zgłoszenie kandydatów do pracy na podstawie ich umiejętności i doświadczenia. Ta funkcja wykorzystuje zaawansowane metody przetwarzania języka do analizy naszego opisu stanowiska i porównuje go z informacjami, które podałeś/-aś nam w zgłoszeniu. Ta funkcja wystawia ocenę na podstawie kilku kryteriów, takich jak nazwa stanowiska, lata doświadczenia, umiejętności i lokalizacja. Dzięki ocenie (np. A, B, C lub „brak dopasowania”, gdzie ocena A oznacza najwyższe dopasowanie) rekruterzy mogą dowiedzieć się, jak dobrym kandydatem jesteś na to stanowisko. Ranking jest przygotowywany za pomocą sztucznej inteligencji, która opiera się na jednoznacznych i domniemanych danych. Jednoznaczne dane to wszystkie udostępnione nam przez Ciebie informacje, w tym umiejętności, doświadczenie zawodowe, aktualnie zajmowane stanowisko i informacje o lokalizacji. W Portalu dla kandydatów słowa kluczowe z tych danych są wyodrębniane i zapisywane w Twoim profilu wraz z danymi. Za pomocą funkcji w Portalu dla kandydatów można również wywnioskować podobne lub powiązane słowa kluczowe, dzięki którym możemy jeszcze bardziej poznać Twoje umiejętności na podstawie istniejących wcześniej danych, takich jak nazwy zajmowanych stanowisk i doświadczenie. Łącząc te źródła danych, Portal dla kandydatów określa prawdopodobieństwo, z jakim spełniasz wymagania na stanowiska, o które się ubiegasz.
Rzeczywisty ranking i proces dopasowywania zależy od konkretnych kryteriów i wagi każdego z nich na podstawie danej roli. Na przykład najwyższy wynik jest przyznawany dokładnie pasującym kandydatom (kandydat zajmujący stanowisko przedstawiciela handlowego pasuje do takiej roli), a częściowy wynik jest przyznawany kandydatom zajmującym podobne stanowiska (kandydat zajmujący stanowisko ds. rozwoju biznesowego pasuje do roli przedstawiciela handlowego). Informacje kontekstowe mogą wpływać na wagę każdego elementu oceny kandydata. Na przykład w przypadku oferty na stanowisko kierowcy ciężarówki większą wagę można przypisać wynikowi dopasowania samej nazwy stanowiska, ponieważ kandydat, który wykonywał taki zawód z większym prawdopodobieństwem spełni minimalne wymagania przypisane do tej pracy. Natomiast w przypadku stanowiska takiego jak inżynier oprogramowania wysoką wagę miałby wynik dopasowania umiejętności, ponieważ ogólny wynik dopasowania powinien obejmować umiejętności, takie jak konkretne języki programowania.
Można również rozważyć kryteria takie jak umiejętności i doświadczenie obecnych pracowników, którzy zajmują to samo stanowisko, aby stworzyć profil idealnego kandydata do danej roli i poprawić dokładność procesu klasyfikacji oraz dopasowania.
Ponadto w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej online możemy korzystać z funkcji sztucznej inteligencji w rekrutacji pracowników stażowych. Zwłaszcza rozmowy o pracę online wykorzystują funkcję przetwarzania języka naturalnego, aby zamienić odpowiedzi ustne (to, co mówisz) na tekst, a następnie porównać je z głównymi kompetencjami wymaganymi na stanowisku pracownika stażowego. Twoja odpowiedź jest oceniana i wykorzystywana, aby pomóc rekruterom w rozpoznaniu kandydatów, którzy najprawdopodobniej będą mieli kompetencje wymagane do wykonywania pracy na danym stanowisku i do osiągnięcia sukcesu.
W ten sposób model sztucznej inteligencji pomaga rekruterom w wyborze kandydatów do rozmowy kwalifikacyjnej, ale nie podejmuje samodzielnych decyzji o zatrudnieniu. Rekruterzy PMI będą zawsze przeglądać wszystkie aplikacje – bez względu na ocenę – w tym niekompletne profile, które mogły nie zostać prawidłowo załadowane do naszego systemu.
Nie wykorzystujemy żadnych funkcji zautomatyzowanego podejmowania decyzji do podejmowania ostatecznych decyzji o zatrudnieniu, a podane przez Ciebie informacje zawsze będą ostatecznie oceniane osobiście przez rekrutera lub kierownika rekrutującego.
Jeżeli wykorzystamy funkcję automatycznego podejmowania decyzji, poinformujemy Cię o tym w odpowiednim momencie, przekazując jednocześnie informację na temat powiązanych z tym procesów, a także wagi i przewidywanych konsekwencji przetwarzania informacji na Twój temat w ten sposób.
Ponadto możemy korzystać z usług zewnętrznych dostawców technologii, którzy stosują sztuczną inteligencję w swoich produktach technologicznych (takich jak Microsoft). Na przykład tłumaczenie danych z wiadomości e-mail lub dokumentów aplikacyjnych, które nam przekazałeś/-aś. Takie produkty technologiczne mogą obejmować funkcje sztucznej inteligencji, takie jak funkcje przetwarzania mowy na tekst i odwrotnie.
Gdzie mogą być przesyłane informacje na Twój temat?
Podobnie jak wszystkie organizacje międzynarodowe, również my przekazujemy informacje globalnie naszym filiom i usługodawcom. Twoje dane mogą w związku z tym być przekazywane do innych krajów w ramach naszej normalnej działalności operacyjnej. Zawsze w przypadku przekazywania Twoich danych za granicę będziemy ograniczać dostęp do Twoich danych do wyłącznie tych osób, które muszą je poznać, przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszymi wewnętrznymi standardami ochrony danych, zapewniać ich odpowiednią ochronę i przekazywać informacje zgodnie z przepisami obowiązującego prawa w zakresie ochrony prywatności danych. W przypadku przekazywania danych będziemy wymagać od strony otrzymujące zachowania poufności Twoich danych, usunięcia ich, gdy już nie będą wymagane i postępowania zgodnie z niniejszą informacją o ochronie prywatności. Odpowiednio, informacje na Twój temat mogą być przekazywane poza obszar jurysdykcji, której podlegasz. Na przykład jeżeli mieszkasz w Europejskim Obszarze Gospodarczym („EOG”), Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Australii albo Japonii, Twoje dane mogą być przetwarzane w innym kraju.
W jaki sposób chronimy informacje na Twój temat?
Wdrażamy odpowiednie środki techniczne i organizacyjne w celu ochrony danych osobowych, które zabezpieczamy przed ujawnianiem, wykorzystywaniem, zmienianiem albo zniszczeniem. W stosownych przypadkach stosujemy szyfrowanie i inne technologie, które mogą pomóc chronić przekazywane przez Ciebie informacje. Jednak żadna metoda przesyłania danych przez internet ani przechowywania ich w formie elektronicznej nie jest w 100% bezpieczna. W związku z tym, mimo że staramy się stosować uzasadnione dopuszczalne środki w celu ochrony informacji na Twój temat, nie możemy zagwarantować ich całkowitegobezpieczeństwa ani poufności. Od naszych usługodawców wymagamy również spełniania równoważnych wymogów w zakresie poufności danych i bezpieczeństwa.
Jak długo przechowywane będą informacje na Twój temat?
Informacje na Twój temat będziemy przechowywać przez okres niezbędny do zrealizowania celów, w których zgromadzono te informacje zgodnie z naszymi wewnętrznymi standardami dotyczącymi przechowywania danych. Następnie je usuniemy. Czas ich przechowywania będzie się różnić w zależności od celów, do których zgromadzono informacje. Należy pamiętać, że w niektórych okolicznościach masz prawo zażądać usunięcia informacji. Czasami jesteśmy również prawnie zobowiązani do zachowania tych informacji, na przykład w celach podatkowych i księgowych.
Jakie prawa i opcje Ci przysługują?
Mogą Ci przysługiwać niektóre albo wszystkie z następujących praw dotyczących przechowywanych przez nas informacji na Twój temat:
- żądanie udzielenia Ci dostępu do nich;
- żądanie ich poprawienia, aktualizacji lub usunięcia;
- żądanie ograniczenia korzystania z nich przez nas, w niektórych okolicznościach;
- wniesienie sprzeciwu wobec korzystania z nich, w niektórych okolicznościach;
- wycofanie Twojej zgody na wykorzystywanie ich przez nas;
- przenoszenie danych, w niektórych okolicznościach; oraz
- wniesienie skargi do organu nadzorczego w Twoim kraju (jeśli takowy istnieje).
Umożliwiamy łatwe korzystanie z tych praw, takie jak łącza do „rezygnacji z subskrypcji”, logowanie do konta i wykorzystanie opcji samoobsługi, kontakt na adres people.culture@pmi.com albo poprzez skorzystanie z danych kontaktowych podanych w punkcie „Do kogo należy się zwracać z pytaniami?” na końcu niniejszej informacji.
Dodatkowe punkty dotyczące poszczególnych krajów
W zależności od kraj chcemy przekazać Ci pewne dodatkowe informacje. W szczególności mogą Ci przysługiwać dodatkowe prawa.
Do kogo należy się zwracać z pytaniami?
W razie jakichkolwiek pytań lub chęci skorzystania ze swoich praw możesz:
- skontaktować się z nami pod adresem people.culture@pmi.com; albo
- skontaktować się z odpowiednim inspektorem ochrony danych jednostki stowarzyszonej PMI (o ile takowy istnieje), którego dane kontaktowe można znaleźć tutaj .
Dane kontaktowe zostaną również udostępnione w wiadomościach wysyłanych do Ciebie przez filie PMI.
Jeżeli Twój kraj posiada organ ochrony danych, przysługuje Ci prawo do skontaktowania się z nim w przypadku jakichkolwiek pytań albo wątpliwości. Jeżeli odnośna filia PMI nie jest w stanie udzielić odpowiedzi na pytania lub rozwiać wątpliwości, możesz skorzystać z prawa do podjęcia kroków prawnych w sądzie krajowym.
Zmiany niniejszej informacji
Zastrzegamy sobie prawo do okresowego aktualizowania niniejszej informacji (oraz wszelkich informacji uzupełniających). W przypadkach, gdy jest to wymagane przez przepisy prawa, poinformujemy Cię o zmianach; ponadto, w przypadkach, gdy jest to wymagane przez przepisy prawa, przed wprowadzeniem zmian uzyskamy również Twoją zgodę.
Ostatnia modyfikacja: 31 sierpnia 2024 roku Poprzednie wersje niniejszej informacji można znaleźć tutaj.